Western Digital WD Blue WD10EZEX 3.5" 1 TB
Used Western Digital WD Blue WD10EZEX hard drive in the 3.5" form factor with 1 TB capacity. SATA interface, 64 MB cache. Tested and fully functional.

We ship to the entire EU
We will arrange the transport of ordered goods to any location in the EU.

Possibility of return
You have the option to return undamaged goods within 14 days of purchase.

We have everything in stock
We have all the offered range physically in stock

Delivery point
We are not just an e-shop. We have our own distribution point right in Prague.
The average product rating is 5,0 out of 5 stars.
1 rating
Part type: 3.5" HDD
Model: WD10EZEX
Manufacturer: Western Digital
Series: WD Blue
Capacity: 1 TB
Interface: SATA
Cache: 64 MB
Condition: Used - functional
This tested part comes from a dismantled device and is fully functional. The photo shows the actual condition of the offered item, so you know exactly what you will receive.
Compatibility depends on the specific device.
Additional parameters
| Category: | HDD 3.5" |
|---|---|
| Warranty: | 1 year |
| EAN: | 8596701007087 |
| Product condition: | Used - fully functional |
| Part Type: | 3,5" HDD |
| HDD - capacity: | 1 TB |
| HDD - format: | 3,5" |
| HDD - RPM: | 7200 rpm |
| HDD - series: | WD Blue |
| Model: | WD Blue |
| Designed for: | Universal |
| Package: | 1 pcs |
| HDD height: | 2,6 cm |
| HDD - cache: | 64 MB |
| HDD - Sector Format: | 512e |
| HDD - disk type: | hard drive |
| HDD - write technology: | CMR |
| HDD - transfer speed: | 150 MB/s |
| HDD - power consumption: | 6.8W |
| HDD - MTBF: | 1 200 000 |
| HDD - type: | internal |
| HDD - supported type: | HDD |
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
