Seagate Momentus ST9320320AS 2.5" 320 GB
Used Seagate Momentus ST9320320AS 2.5" 320 GB SATA HDD with 8 MB cache. Tested and fully functional.

We ship to the entire EU
We will arrange the transport of ordered goods to any location in the EU.

Possibility of return
You have the option to return undamaged goods within 14 days of purchase.

We have everything in stock
We have all the offered range physically in stock

Delivery point
We are not just an e-shop. We have our own distribution point right in Prague.
Seagate Momentus ST9320320AS is a 2.5-inch laptop hard drive from the Momentus 5400.5 series with a capacity of 320 GB. It uses a SATA II (3 Gb/s) interface and spins at 5400 RPM. The drive includes an 8 MB cache and uses Perpendicular Magnetic Recording (PMR) technology. It supports NCQ, SMART monitoring, and advanced power management. With low power consumption and quiet operation, it is designed mainly for laptops and portable devices.
Additional parameters
| Category: | Storage & drives |
|---|---|
| Warranty: | 1 year |
| Weight: | 0.11 kg |
| Product condition: | Used - fully functional |
| Part Type: | 2,5" HDD |
| HDD - capacity: | 320 GB |
| HDD - format: | 2,5" |
| HDD - RPM: | 5400 rpm |
| HDD - series: | Seagate Momentus |
| Model: | Seagate Momentus |
| Designed for: | Universal |
| Package: | 1 pcs |
| HDD height: | 0.95 cm |
| HDD - cache: | 8 MB |
| HDD - Sector Format: | 512 B |
| HDD - disk type: | hard drive |
| HDD - write technology: | PMR |
| HDD - transfer speed: | 92 MB/s |
| HDD - power consumption: | 1.6 W |
| HDD - MTBF: | 500 000 |
| HDD - type: | internal |
| HDD - supported type: | HDD |
Discussion
Be the first who will post an article to this item!
