Samsung HD103SJ 3.5" 1 TB
Used HDD Samsung HD103SJ 3.5" 1 TB SATA / 32MB Cashe. Tested and fully functional.

We ship to the entire EU
We will arrange the transport of ordered goods to any location in the EU.

Possibility of return
You have the option to return undamaged goods within 14 days of purchase.

We have everything in stock
We have all the offered range physically in stock

Delivery point
We are not just an e-shop. We have our own distribution point right in Prague.
Samsung HD103SJ 1TB is a 3.5-inch internal hard drive with 1 TB capacity, designed for desktop computers and general data storage. The drive features a SATA II (3 Gb/s) interface, 32 MB cache, and a rotational speed of 7200 RPM, providing good performance for everyday tasks, multimedia, and data archiving.
Additional parameters
| Category: | Storage & drives |
|---|---|
| Warranty: | 1 year |
| Weight: | 0.61 kg |
| Product condition: | Used - fully functional |
| Part Type: | 3,5" HDD |
| HDD - capacity: | 1 TB |
| HDD - format: | 3,5" |
| HDD - RPM: | 7200 rpm |
| HDD - series: | Samsung |
| Model: | Samsung HD103SJ |
| Designed for: | Universal |
| Package: | 1 pcs |
| HDD height: | 2,61 cm |
| HDD - cache: | 32 MB |
| HDD - Sector Format: | 512e |
| HDD - disk type: | hard drive |
| HDD - write technology: | CMR |
| HDD - transfer speed: | 120 MB/s |
| HDD - power consumption: | 8 W |
| HDD - MTBF: | 1 000 000 |
| HDD - type: | internal |
| HDD - supported type: | HDD |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
