Hitachi HDS721032CLA362 3.5" 320GB
Used HDD Hitachi HDS721032CLA362 3.5" 320GB SATA / 16MB Cache. Tested and fully functional.

We ship to the entire EU
We will arrange the transport of ordered goods to any location in the EU.

Possibility of return
You have the option to return undamaged goods within 14 days of purchase.

We have everything in stock
We have all the offered range physically in stock

Delivery point
We are not just an e-shop. We have our own distribution point right in Prague.
The Hitachi HDS721032CLA362 3.5" is a desktop hard drive from the Deskstar 7K1000.C series, offering 320 GB capacity, 7200 RPM spindle speed, and 16 MB cache. It uses a SATA II (3 Gb/s) interface and CMR/PMR recording technology, providing reliable performance for standard desktop workloads.
It is designed for consumer workloads rather than heavy enterprise RAID environments.
Additional parameters
| Category: | Storage & drives |
|---|---|
| Warranty: | 1 year |
| Weight: | 0.4 kg |
| Product condition: | Used - fully functional |
| Part Type: | 3,5" HDD |
| HDD - capacity: | 320 GB |
| HDD - format: | 3,5" |
| HDD - RPM: | 7200 rpm |
| HDD - series: | Hitachi |
| Model: | Hitachi |
| Designed for: | Universal |
| Package: | 1 pcs |
| HDD height: | 2,61 cm |
| HDD - cache: | 16 MB |
| HDD - Sector Format: | 512n |
| HDD - disk type: | hard drive |
| HDD - write technology: | CMR |
| HDD - transfer speed: | 108 MB/s |
| HDD - power consumption: | 8 W |
| HDD - MTBF: | 300 000 |
| HDD - type: | internal |
| HDD - supported type: | HDD |
Be the first who will post an article to this item!
Add a comment
